ABD’de MBA endeksleri tuhaf seyretti, faizler arttı

KÖLE Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, baştan finansman ve kurum kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan çevre endeksi yüzde 2,0 artışla 358,9 nokta oldu.

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile andıran aracılığıyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 4,5 artışla 255,4 nokta olurken, refinansman endeksi yüzdelik 2,0 düşüşle 913,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,53 (Eski %5,36), 15 almanak yüzdelik 4,79 (Geçmiş %4,68), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,47 (Esbak %4,25), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 5,08 (Önceki %4,92) oldu.

Vukuf Notları:

Mortgage ortalık endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre satın alma ya da refinansman için yapılan hep anadan görme ve izzet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne karı konutlarının satın alınması üzere yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akıllıca kendisine geleneksel ve amme kredileri olmak için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan hane satışlarını gösteren emniyetli ayrımsız emare kendisine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için cesaret kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, mecmu refinansman için yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla ferah bire bir emare adına değerlendiriliyor.

Araştırma 6 Mayıs ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

ÇAKER’de müteferrik satışlarda çoğalma sürüyor

 

KUL’de ekincilik dışı istihdam beklentilerin üzerinde

 

KUL’de boş hareket sayısı rekor kaydetti

 

MEMLUK’de fabrika siparişleri martta beklentileri aştı

 

Share: