ABD’de MBA endeksleri gerileri, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail yoluyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 7,1 düşüşle 208,2 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 5,6 düşüşle 709,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,40 (Eski %5,33), 15 almanak yüzdelik 4,62 (Eski %4,59), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 4,51 (Esbak %4,46), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 4,99 (Esbak %4,93) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage çevre endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında satın alma evet üstelik refinansman amacıyla yapılan bilcümle geleneksel ve çap kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik familya konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akıllıca namına anadan görme ve amme kredileri koyulmak üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Endeks, var olan hane satışlarını gösteren emin bire bir koku olarak akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere emniyet kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, tamlık refinansman üzere yapılan mortgage güven faaliyetleri için dolgunca aynı alamet olarak değerlendiriliyor.

Araştırı 3 Haziran ile sona eren haftayı kapsıyor.

ABD’de savruk satışlar arttı

 

ABD’de dış tecim açığı beklenenden fazla geriledi

 

ABD’de Geri Hizmet Yöneticileri Endeksi geriledi

 

Share: