ABD’de MBA endeksleri geriledi ve faizler artma gösterdi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil aracılığıyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 0,2 artışla 225,5 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 3,9 düşüşle 794,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,64 (Esbak %5,49), 15 yıllık yüzdelik 4,89 (Esbak %4,73), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 4,73 (Eski %4,42), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 5,14 (Önceki %5,03) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa ya de refinansman üzere yapılan bilcümle anadan görme ve şevket kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane sülale konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına akla yatkın olarak anadan görme ve kamu kredileri oluşmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan ev satışlarını gösteren emniyetli bir koku olarak akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere emniyet kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, parçalanmamış refinansman üzere yapılan mortgage itimat faaliyetleri için ongun tıpkısı emare namına değerlendiriliyor.

Araştırı 20 Mayıs ile sona eren haftayı kapsıyor.

Rekor fiyatlar ABD’de basamak satışını frenliyor

 

ABD’den Türkiye ve Yunanistan’a davet

 

ABD’lilerin yüzdelik 51’i ekonomiye öncelik verilmesini istiyor

 

ABD’de hisse senedi aktivitesinde çöküntü

 

ABD’de dağınık satışlar arttı

 

Share: