ABD’de MBA endeksleri geriledi, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail marifetiyle paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 3,0 düşüşle 254,0 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 7,7 düşüşle 1.023,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 5,20 (Esbak %5,13), 15 yıllık yüzde 4,44 (Eski %4,34), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,09 (Eski %4,06), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 4,76 (Önceki %4,68) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage meydan endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında mübayaa evet bile refinansman için yapılan hep geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri saha alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne aile konutlarının satın alınması amacıyla yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına akıllıca olarak geleneksel ve amme kredileri tevessül etmek için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Indeks, var olan ev satışlarını gösteren emniyetli tıpkısı koku namına akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere emniyet kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, cemi refinansman amacıyla yapılan mortgage cesaret faaliyetleri üzere ongun tıpkı araz kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 15 April ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

KÖLE ev sektöründe balaban gelişme

 

ABD’de düzensiz satışlarda çoğalma

 

KUL’de konut başlangıçları beklentileri aştı

 

Share: