6’lı Masa’nın Eş Politikalar Anlaşma Metni açıklanırken, Gültekin Uysal’ın uyukladığı anlar kameralara takıldı

Millet İttifakı’nın Kuma Politikalar Anlaşma Metni, şeş siyasi parti umumi başkanının katıldığı toplantıda açıklandı. 244 sayfadan oluşan metinde 2 binden aşkın kullanılmamış aranjman düzlük alıyor.

METİN AÇIKLANIRKEN UYUYAKALDI

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği programa CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, Devlet Partisi Genel Başkanı Asıl Karamollaoğlu, ÇIKAR YOL Partisi Genel Başkanı Mualla Babacan, Gelecek Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Öğür Umumi Başkanı Gültekin Uysal üstelik katıldı. Medyanın nekes takip ettiği programda metnin okunduğu sırada Tevazulu’ın uyuklaması ise dikkat çekti.

9 ANNE BAŞLIK VAR

6’lı Masa’nın kamuoyu ile paylaştığı Ortak Uzlaşma Metni, 9 esas antet ve 75 alt başlıktan oluşuyor. Metindeki 9 esas antet ise şu şekilde sıralanıyor: Hususiyet, Türe ve Karar; Kamu Yönetimi; Yolsuzlukla Savaşım Şeffaflık ve Denetim; Ekonomi Para ve İstihdam; Vukuf Ar-Ge Yenilikçilik Girişimcilik ve Sayısal Tahavvül; Sektörel Politikalar; Eğitim Bilimi ve Talim; Sosyal Politikalar; Dış Siyasa Defans Güvenlik ve Göç Politikaları.

Muhalefetin cumhur reisi adayının ise 13 Şubat’ta Feyiz Partisi’nin familya sahipliğinde yapılacak toplantının arkası sıra duyurulması bekleniyor.

Share: