3. Sazak Patifest 2022 Başlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla çocuklara efsanevi sevgisini etkilemek üzere planlı Mersin Ağacı PatiFest’in 3’üncüsü, 9 Ekim 2022 Münasebet haset Fenerbahçe Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Curcuna karşı bilgi veren Tarımsal Hizmetler Dairesi Domestik ve Sahipsiz Hayvanat Idarehane Müdürü Hünkar Yıkılmaz, festivalin Mersin Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer’in de katılımı ile gerçekleşecek hezel yürüyüşü ile başlayacağını söyledi.

Dayanıklı, “Etkinlik kapsamında, çocuklara yönelik aktivitelerimiz olacak. Bunlar üzere oluşturacağımız workshop içerisinde; abla kabı boyama, beniz boyama, keski boyama üzere aktiviteler gerçekleşecek. Boyamış oldukları abla kapları, içerisinde mamayla bu arada çocuklara verilecek. bununla birlikte, çocuklarımıza birer oyuncak ihsan etmeyi planlıyoruz. Burada özlük üretmiş oldukları çaça kaplarıyla da, sokaktaki pisik ve köpekleri besleyeceklerine inanıyoruz” dedi.

Festivalde workshopların beraberinde hayvanseverlerin hikmet sahibi olmalarını tedarik etmek amacıyla hayvan hakları üzerine söyleşi programlarının olacağını tamlayan Mevsuk, “Ayrıca hayvanların bakımı, beslenmesi, efsanevi hastalıkları konusunda lüzum barınak veterinerimiz, gerekse birlikte Mersin Ağacı Veteriner Hekimler Odası’nın görevlendirdiği baytar hekimlerin bulunduğu ikinci aynı atölyemizde da, esasen musahabe tarzında bilgilendirme yapılacak” diye niteleyerek konuştu.

“KÖPEK EĞİTİMİYLE ALAKALI 2 GÖSTERİMİZ OLACAK”

Festival kapsamında sahipli hayvanlar amacıyla ayrımsız oyun sahası oluşturulacağını ve festival alanına süzülmek isteyen efsanevi sahiplerinin, köpeklerini kendi kontrollerinde bu kayran içerisinde oynatabileceklerini tamlayan Stabil, “Tıpkı kayran içerisinde, kapik eğitimiyle müntesip 2 gösterimiz olacak. Bunların beraberinde bu yıl değişik olarak, barınakta talimli olan köpeklerin sahiplendirilmesine yönelik ayrı ayrımsız bölümümüz olacak. Köpek sahiplenmek talip kişiler bizzat bu alana girerek, köpeklerle uyarlama sürecini beraber geçirecek. Böylecene sahiplenme olayının bu süreçte yapılmasını amaçlıyoruz” dedi.

Katılımın geçmiş yıllarda olduğu gibi erdemli olmasının beklendiği Mersin Ağacı PatiFest 2022’dahi antrparantez DJ Performansı, Site Orkestrası Konseri ile Ertan Rüstem ve Orkestrası Konseri gerçekleştirilecek.

Share: