2,5 metre boyuyla dünyanın yeryüzü ayrıntılı insanı olan Hükümdar, Nevşehir’de: Burada benden daha uzunu var

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu bir dizi film etkinliğe akmak üzere Nevşehir’e gelen Hükümdar Kösen, önce kendisine Uçhisar Kalesi’nde planlı ‘Hikayemi çeviriyorum, İngilizce öğreniyorum’ etkinliğine katıldı. Uçhisar Çankaya Ortaokulu öğrencileri ile tıpkısı araya gelen Kösen, öğrenciler ile İngilizce dostça etti ve İngilizce mektup okudu.

“İLK MISIL GELİYORUM”

Sunma haddinden fazla ahzetmek istediği yerlerin başında Kapadokya olduğunu söyleyen Melik Kösen, “İlk posta Kapadokya’ya geliyorum. Kapadokya’yı sürekli gelip gidermek istiyordum. Bu güne felek oldu. Kapadokya’yı haddinden fazla seviyorum. Alelhusus Mardin’e benzetiyorum. Ego okula hiç gitmedim ama çocuklara değme fırsatta destek veriyorum. Derk Etmek haddinden fazla sunturlu aynı şey. Hep okusun, çalışsın, kalburüstü olsun” dedi.

“BURADA BENDEN ELAN MUFASSAL BİR HUSUS VAR”

Peribacalarının yapılarına hayran olduğunu söyleyen Kösen, “Bu peribacaları, mağaraları haddinden fazla iyicene. Fırsat buldukça başvurmak istiyorum. Burada benden henüz teferruatli bire bir molekül var” ifadelerini kullandı.

“ŞIDDETLI ALIŞKANLIKLARA ‘HAYIR’ DİYORUZ”

Etkinlikte Uçhisar Belediye Reisi Osman Derli Toplu, Sultan Kösen’e günün anısına peribacası resmi bergüzar etti. Deneyimsizlik spor salonunda spor işleyen öğrenciler ile de tıpkı süre ahbapça eden Odalık Kösen, öğrenciler ile birlikte ‘uyuşturucuya ve sigaraya müfit’ dedi. Kösen, “Burada dallar ile birlikte mızrap ve sigara özellikle koyulmak üzere yekpare zehir alışkanlıklara faydalı diyoruz. Spor yapalım, futbol oynayalım, basketbol oynayalım, vücudumuzu geliştirelim. Buradan umum dokuncalı maddelere yararlı diyelim” diyerek konuştu.

“CÜCE GİBİ KALDIK”

Dünyanın sunu uzun boylu insanı ile birlikte olmaktan bahtiyarlık duyduğunu söyleyen öğrenciler dahi, “Sultan abiyi yakından görünce cüce kabilinden kaldık. Onu tek bu büyüklüğünde iri hayal etmemiştik” dediler.

Share: