19 Ilkgüz Gaziler Günü dolayısıyla merasim düzenlendi

Gaziler Haset nedeniyle Zafer Meydanı’nda düzenlenen törende Ilbay Ulu Polat, Albeni Leşker Eğitim Sancak ve Garnizon Komutanı Gelgel Piyade Liva Necati Güneş ile Belediye Reisi Bilici Işık ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Ofis Başkanı Şaban Başoğul Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Dernek Başbuğ Yardımcısı Mevlüt Çubuk, çekinmek duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra yaptığı konuşmada, 19 Eylül Gaziler Haset’nün gaziler için itibar ve yiğitlik günü olduğunu söyledi.

Vatan uğruna canları pahasına savaşım eden şehit ve gazileri yağmur ve minnetle andığını tamlayan Çubuk, şunları kaydetti:

“İnsanımızın, Kore’den Kıbrıs’a ve 15 Temmuz’a kadar asırlardır Rum topraklarında verilen mücadelenin şifresi, “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” deyişinde saklıdır. Ülkemiz geri olduğu kadar bugünde emperyalist güçler ile onların maşası terör örgütlerinin tehdidi altındadır. Bugüne kadar sergilenen seçme çeşit çıyanlık kahraman askerimiz, polisimiz, asayiş güçlerimizce ve vatandaşlarımız marifetiyle önlenmiş ve hüsrana uğratılmıştır. Necip Türk milletinin bağrından eski Türk ordusu geçmiş olduğu üzere, bugün de yarın üstelik vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sigortasıdır.”Share: