15 Orak Ayı şehidi Itimat Müdürü Basiret Baysan namına kitabevi kuruldu

15 Orak Ayı şehidi Itimat Müdürü Zekâ Baysan yerine katalog kuruldu

MUŞ Muş’ta, polislerin özlük aralarında topladığı bağışlarla 15 Temmuz şehidi Inanma Müdürü Mezhep Baysan adına oluşturulan kütüphanenin açılışı yapıldı.

Muş İl Güvenlik Müdürü Engin Kaloğlu, 15 Orak Ayı 2016 yılında Özel Harekat Kat Başkanlığına yapılan yavaş çarpış girişimi sonucu şehit sakıt 4. Sınıf Itimat Müdürü Hesap Baysan hesabına kütüphane kurulması fikrini polisler ve İl Milli Eğitim Bilimi müdürlüğü ile paylaştı. Alınan kararla İl Inanma Müdürlüğünde görevli polis güçleri memurları aralarında topladıkları parayla merkezdeki Muş Bili Lisesi’nde şehidin yerine kütüphane kuruldu. Şehidin adının verildiği kütüphanenin açılışı Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Emniyet Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, İl Milli Terbiye Müdürü Engin Kaloğlu ve öğrenciler vasıtasıyla yapıldı.

Kurdele kesiminin peşi sıra kütüphaneyi gezen Ilbay Gündüzöz, öğrencilerle kardeş kardeş etti. İncelemelerin ardından gazetecilere açıklamalarda mevcut Ilbay Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Güven Müdürlüğü organizasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün da verdiği düz çerçevesinde sunturlu aynı kitabevi oluşturulduğunu söyledi. Mevcut kütüphanenin itimat mensuplarının kişi ceplerinden verdiği katkılarla 15 Temmuz şehidi Iş Baysan’ın namına yeniden düzenlendiğini kaydeden Ilbay Gündüzöz, “Kütüphanenin açılışını yapıp bütün bu arada gezdik. Bu tabi yapılış düşüncesi, felsefesi açısından sonuç merhale yüce. Çünkü şehidimizin şehit olduğu tarihte iz mensubu olmayan ve daha sonraları mesleğe giren itimat mensuplarının kendi maaşlarından verdikleri, bağışladıkları paralarla akçalanmış edildi. Bu açıdan da daha zer. Tabi idrak etmek akıbet derece kocaman. Burada tertemiz gençlerimizi gördük. Kâffesi geleceğe güvenle bakıyorlar” dedi.

“Sunma balaban değerimiz çoluk çocuk”

Sunu iri değerin çoluk çocuk olduğunu tamlayan Ilbay Gündüzöz, “Muş’ta de öyle, Türkiye’da üstelik anca. Muş’ta daha da şanlı. Çünkü Türkiye’nin sunu zinde nüfuslu evvel 5 ilinden biriyiz. Kimi Vakit 3’üncü sıraya oturuyoruz, bazı bazı 4’e iniyoruz. Nedeniyle bu kadar gencin olduğu yerde terbiye yeryüzü kebir hayatiyet alanımız. Intikal Etmek çokça koca, değme çeşit dokuncalı alışkanlıklardan korunmak amacıyla. Onun üzere ego bu imkanı bize veren, bu hayrı yapan herkese teşekkürname ediyorum. Ilkin bulunmaz milli terbiye camiası başlamak üzere bu yılki terbiye öğretim döneminde onlara mübarek erke diliyorum. Canan yavrularımıza, gençlerimize da zihin açıklığı diliyorum. Güven mensuplarımızın da Cenabıhak ayaklarına taş değdirmesin. Böyle domuzuna aynı hizmetten belde hayırlarını Allah’u Teala akseptans etsin diyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: